ثبت اختراع : جامع ترین سامانه ثبت اختراع در تهران

جامع ترین سامانه ثبت اختراع در ایران

مشاوران برجسته سامانه ثبت که خود از مخترعان و پژوهشگران برتر در این عرصه هستند به شما کمک می کنند تا اختراع خود را در کوتاه ترین زمان ممکن ثبت کنید. آیا می دانید برای ورود به مقطع دکترا نیاز به رزومه قوی دارید؟ آیا می دانید کوچکترین اشتباه در زمان ثبت اختراع ، زمان ثبت را تا ماه ها ممکن است به تعویق بیاندازد .مشاوره رایگان-راهنمایی بر خط - تکمیل مستندات علمی و اداری - تجاری سازی اختراع - و ده ها امکان دیگر در سامانه ثبت اختراع

ثبت فوری هر نوع اختراع
جامع ترین سامانه ثبت مقالات علمی در ایران

جامع ترین سامانه ثبت مقالات علمی در ایران

آیا می دانید برای ثبت مقالات علمی بین المللی کدام ژورنال ها دارای اعتبار و رتبه علمی هستند؟ آیا میدانید کدام نشریات معتبر علمی بین المللی بطور رایگان مقاله شما را چاپ می کنند؟ آیا می دانید مقاله علمی شما برای چاپ حتما باید به زبان انگلیسی برگردانده شود؟ آیا می دانید برای صرفه جویی در زمان می توان نشریات خاصی را انتخاب کرد؟ آیا میدانید بعضی ازکارشناسان مشاور شما دارای مدرک دکترا با بیش از 50 مقاله علمی معتبر چاپ شده هستند؟ آیا می دانید قبل از انتخاب مشاور کارشناس می توانید رزومه علمی وی را در سایت های معتبر جهانی ببینید؟

به جمع میلیاردرهای آینده خوش آمدید

اگر ایده یا اختراع ثبت شده دارید بهتر است برای پولدار شدن آماده شوید آیا می دانید آخرین اختراع فروش رفته چند میلیارد نصیب مخترع آن کرده است؟ آیا می دانید از ایده تا اختراع فقط سه گام باقی مانده است؟ آیا می دانید از اختراع تا تجاری سازی چه مسیری را باید طی کنید؟ آیا می دانید در صورت داشتن شرایط لازم می توانید به عنوان کارشناس سامانه ثبت فعالیت تجاری انجام دهید؟ آیا می دانید برای کار و فعالیت لازم نیست از منزل خارج شوید؟

بورس فروش ایده و اختراع
فقط یک قدم تا کارآفرینی فاصله دارید

فقط یک قدم تا کارآفرینی فاصله دارید

آیا سرگذشت کارآفرینان برتر ایران و جهان را خوانده اید؟ آیا می دانید شما هم می توانید کارآفرین شوید آیا می دانید کسی تاکنون شما را کشف نکرده است آیا میدانید میتوان از آب - هوا - خاک - زباله - زنده - مرده - چرنده - پرنده - درنده - خزنده - جونده - کوه - دشت - بیابان - و هر جا و هر چیزی در هر زمان درآمدزایی کرد؟

وجه تمایز سامانه ثبت اختراع با سایر موسسات ثبت اختراع چیست؟ سامانه ثبت علاوه بر استفاده از دانش فنی پژوهشگران و نخبگان سراسر کشور در زمینه ثبت اختراع؛ توانایی دارد با تشکیل کارگروه تخصصی در خصوص تبدیل ایده پژوهشگران عزیز به اختراع، ایده های پردازش شده در اتاق های فکر نخبگان این مجموعه را در اختیار عموم افراد قرار دهد تا همه پژوهشگران عزیز امکان ثبت اختراع در مراجع ملی و بین المللی را داشته باشند. لذا در مرحله اول کارشناسان مجموعه سعی میکنند ایده دریافتی از طرف اشخاص را در اتاق های فکر مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و گام ابتکاری آنرا مورد بررسی قرار دهند تا در مراحل بعد ایده را به اختراع تبدیل نمایند. در صورتیکه ایده ارائه شده به دلایل فنی و ماهیتی امکان تبدیل به اختراع را نداشته باشد ، کارشناسان سامانه چند ایده دیگر را به منظور بررسی اولیه و انتخاب نهایی در اختیار فرد متقاضی قرار خواهند داد.

اختراعاتی که توسط سامانه ثبت به ثبت می رسند، تا چند سال تحت حمایت قرار می گیرند ؟ این اختراعات به صورت بیست ساله ثبت می شوند، اما برای تداوم حمایت تا بیست سال بایستی هزینه ثبت برای هر سال را پرداخت نمود.  لازم به ذکر است در صورت دیر کرد اقساط؛ سازمان مالکیت های صنعتی مبلغی را به عنوان جریمه در یافت می کند بنابراین سعی کنید قبل از اتمام مدت اعتبار نسبت به واریز اقساط سالیانه اقدام نمایید. کل مبلغ اقساط برای بیست سال۵۰۰,۰۰۰ تومان است.

آیا ایده اختراع به تنهایی و قبل از ساخت قابل ثبت است؟ ایده بایستی به صورت ملموس و عینی و اجرایی درآید تا قابل ثبت باشد.

برای ثبت اختراع باید نمونه ساخته شده را نیز ارسال کنیم؟ سازمان مالکیت های صنعتی باید مطمئن شود که اختراع ساخته شده است بنابراین تصویر، فیلم و مدارکی که این موضوع را ثابت کند کافیست. البته در صورتیکه مستندات بطور کامل و حرفه ای تهیه شود در بعضی از موارد می توان حتی بدون ساخت و پیاده سازی ایده نسبت به ثبت ان به عنوان یک اختراع در داخل کشور اقدام نمود. البته در مورد ثبت بین المللی اختراع موضوع کاملا متفاوت است و ساخت و آنالیز و انجام آزمایشات فنی تخصصی تقریبا حتمی خواهد بود.

از کجا بدانیم که با ارسال اطلاعاتمان به سامانه ثبت اختراع از لحاظ سرقت ایده به مشکلی بر نمی خوریم؟ سامانه ثبت اختراع یک تشکیلات خدمت رسانی است و هدف از تاسیس آن در درجه اول گره گشایی ازکار نخبگان و مخترعینِ عزیزی است که برای ثبت اختراع نیازمند راهنمایی و کمک می باشند. این مرکز با استفاده از دانش فنی کارشناسان و نخبگان مخترع کشور سعی در تسهیل فرایند ثبت اختراع دارد. ثبت اختراع سازوکار پیچیده ای است که علاوه بر استفاده از راهنمایی و مشاوره کارشناسان ،بهره برداری ازدانش فنی اساتید و کارشناسان مجرب در زمینه ثبت اختراع امری اجتناب ناپذیر خواهد بود. تایید هویت این مرکز از طریق تماس یا حتی مراجعه به این مرکز قابل احراز است. از طرفی جهت اطمینان خاطر مخترعان گرامی به همراه گواهینامه ثبت اختراع؛ کلیه مدارک و اطلاعات اختراع به نشانی مخترع ارسال شده و رسیدی مبنی بر این که هیچ مدرکی در این مرکز باقی نمانده به فرد مخترع تحویل می شود.

برای اختراعاتی که بیش از یک مخترع دارند روند کار به چه ترتیب است؟ به منظور ارتقای فرهنگ تبدیل ایده به اختراع و آشنایی پژوهشگران عزیز با روند کار اداره مالکیت فکری (ثبت اختراعات) سامانه ثبت اختراع هیچ مبلغ اضافی را دریافت نم یکند. اما نکات ذیل باید مورد توجه قرار گیرند؛ در در جه اول بایستی کلیه مدارک هویت مخترع برای هر چندنفر ارسال شود. لازم به ذکر است یکی از افراد به عنوان نماینده گروه باید تعیین گردد تا هماهنگی های لازم جهت ثبت اختراع با وی انجام گیرد.

آیا می توان شخصا جهت دریافت گواهینامه ثبت اختراع به اداره ثبت مالکیت صنعتی مراجعه نمود ؟ بلی؛ شما می توانید پس از ثبت اولیه اختراع و رفع اشکالات احتمالی آن توسط کارشناسان سامانه ، شخصا مراحل بعدی را آنرا دنبال نموده و در صورت بروز مشکل ، مراتب را از طریق سامانه با کارشناسان در میان گذاشته و با همکاری آنان اصلاحات لازم را انجام دهید. یا اینکه از همان ابتدا مسئولیت مدیریت مراحل ثبت را به کارشناس مسئول در سامانه واگذار و با دریافت نام کاربری و رمز عبور ، مراتب پیشرفت کار را از طریق سامانه اداره مالکیت صنعتی ایران مشاهده و دنبال نمایید.

دقیقا از چه زمانی اختراع من تحت حمایت قرار گرفته و شخص دیگری نمی تواند آن را ثبت کند؟ در صورت کامل بودن مدارک ارسالی شما؛ حداکثر ظرف مدت ۳ روز کاری پس از ارسال و تکمیل مدارک و تدوین آنها اظهارنامه اولیه تحویل سازمان مالکیت های صنعتی و معنوی می شود و مبنای حمایت از اختراع شما نیز از تاریخ ثبت اولیه اظهارنامه خواهد بود.

چگونه می توانم متوجه شوم که آیا ایده اختراع من قبلا ثبت شده است یا نه؟ هر اختراع که ثبت می شود یک آگهی در روزنامه رسمی کشور نیز مندرج و چاپ می شود. دلیل این کار مستند و مثبِت بودن ادعای مخترع است. بنابراین شما می توانید با توجه به عنوان اختراع خود ، هم از طریق سامانه اداره مالکیت صنعتی و هم از طریق سامانه روزنامه رسمی کشور که یک ارگان دولتی  است به جستجو بپردازید ( لینک هر دو سامانه در همین سایت قابل مشاهده است).

12 Aug 2017